Włosy przedłużane (dopinki)

Olaplex działa świetnie na włosy przedłużane! Olaplex jest wysoce skuteczny w przypadku przedłużanych włosów, które są w 100% pochodzenia ludzkiego. Pamiętaj, że zgodnie z prawem firma może oznakować włosy przedłużane jako w 100% pochodzenia ludzkiego, jeżeli zawierają co najmniej 80% ludzkich włosów. Również niektóre włosy przedłużane posiadają warstwę podobną do keratyny i mogą być zafarbowane za pomocą barwników do tkanin, co sprawi, że Olaplex nie będzie w ich przypadku w pełni skuteczny. Podczas pracy z przedłużanymi włosami należy zawsze przeprowadzić test na jednym z pasemek, ponieważ wyniki mogą się różnić ze względu na nieznany wcześniejszy proces koloryzacji. Podczas stosowania Olaplex na pasmach przedłużających pochodzenia ludzkiego najlepiej jest unikać nasady włosów podczas nakładania preparatu. Ponieważ Olaplex nr 2 został stworzony na podstawie kremu, może spowodować poślizg, trzeba więc zastosować zwyczajowe środki ostrożności. Zalecamy nakładanie Olaplex nr 2 od środka po końcówki. Jeśli obawiasz się użycia kremowej pianki, do zabiegu możesz również zastosować rozcieńczony nr 1. Podczas stosowania zabiegu Olaplex przed wykonaniem przedłużenia należy po prostu dwa razy umyć włosy szamponem, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Rozjaśnianie przedłużanych włosów: Zastosuj 3,75 ml Olaplex nr 1 na 15 ml porcji rozjaśniacza stosowanego do balejażu. Upewnij się, że wymieszałeś rozjaśniacz i aktywator przed dodaniem Olaplex.  Ilość Olaplex zastosowana podczas balejażu różni się w zależności od stężenia aktywatora stosowanego w przypadku balejażu. Jeżeli największe stężenie rozjaśniacza, który stosujesz, to 40 vol. (12%), pamiętaj, że wraz z Olaplex uzyskasz wynik 30 vol. (9%). Można również zadziałać ciepłem wedle uznania. Jeśli pracujesz pod presją czasu, możesz również dodać 1,875 ml nr 1 w celu szybszego rozjaśnienia. *Uwaga na marginesie: Powszechnie wiadomo, że włosy przedłużane są wstępnie pofarbowane przez producenta. Rozjaśnianie tych włosów z zastosowaniem bądź bez zastosowania Olaplex oznacza, że mamy do czynienia z nieznanymi farbami, stąd też rezultaty mogą się różnić.

Kuracja jedynie przy użyciu Olaplex dla przedłużanych włosów: Wymieszaj 15 ml preparatu nr 1 Bond Multiplier z 90 ml wody. Nałóż go od nasady po końcówki włosów. Wysyć włosy preparatem i je przeczesz. Następnie nałóż preparat na 5 lub więcej minut.  W następnej kolejności nałóż nr 2 Bond Perfector bez wcześniejszego spłukiwania od środka po końcówki i przeczesz jeszcze raz. Jak zazwyczaj unikaj nasady pasm przedłużających. Pozostaw preparat na co najmniej 10 lub więcej minut. Następnie spłucz go, umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.