Preparat do trwałego prostowania włosów

Olaplex można dodawać bezpośrednio do preparatów do trwałego prostowania włosów zawierających wodorotlenek sodu.

W przypadku roztworu preparatu do trwałego prostowania włosów o ilości 60 ml lub większej należy dodać 7,5 ml Olaplex nr 1.

W przypadku ilości preparatu do trwałego prostowania włosów mniejszej niż 60 ml należy dodać 3,75 ml Olaplex nr 1.

***Należy pamiętać, że dodanie 7,5 ml do 60 g roztworu preparatu do trwałego prostowania włosów będzie skutkować większą objętością. Jeżeli chcemy uzyskać efekt włosów blisko przylegających do głowy, można zmniejszyć ilość preparatu do 3,75 ml na 60 g preparatu do trwałego prostowania włosów.

***W przypadku zastosowania delikatnego preparatu do trwałego prostowania włosów należy zmniejszyć ilość zastosowanego Olaplex o połowę. Nałóż preparat i postępuj zgodnie ze zwyczajowym trybem.

Spłucz włosy, osusz je ręcznikiem i zastosuj pełną kurację jedynie przy użyciu Olaplex. Wymieszaj 90 ml wody z 15 ml preparatu nr 1. Zaproś klienta do myjki i dokładnie nanieś na włosy. Pozostaw preparat przez co najmniej 10-20 minut. Nałóż warstwę nr 2 bez spłukiwania i pozostaw na dodatkowe 10-20 minut.

Następnie spłucz i zastosuj szampon neutralizujący (można dodać 3,75 ml nr 1 do szamponu neutralizującego), po czym nanieś odżywkę.

***W niektórych przypadkach zastosowanie Olaplex z twoim preparatem do trwałego prostowania włosów może mieć wpływ na uzyskany poziom wyprostowania. Jeżeli próbujesz osiągnąć maksymalne wyprostowanie, zalecamy wcześniejsze wykonanie kuracji jedynie przy użyciu Olaplex, a następnie zastosowanie preparatu do trwałego prostowania włosów, jak również dodanie Olaplex do stosowanego przez ciebie szamponu neutralizującego.