FAQs

OLAPLEX W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH


Produkty Olaplex nie zawierają sylikonu, siarczanów, ftalanów, dietanoloaminy ani aldehydów. Nigdy nie są testowane na zwierzętach. Olaplex regeneruje zniszczone mostki dwusiarczkowe włosów. Ulegają one zniszczeniu podczas zabiegów termicznych, mechanicznych i chemicznych. Stosujcie Olaplex jako narzędzie.

Przynoszą one korzyści nie tylko wam jako stylistom, ale przede wszystkim klientom zasiadającym w waszym fotelu. W parze z tą wiedzą idzie możliwość przekroczenia nowych granic w koloryzacji włosów. Uczycie się, stosując i odkrywając metody, które najbardziej pasują do waszej osobowości. Im częściej będziecie stosować produkty Olaplex, tym lepiej będziecie je znać.

Dodawanie do rozjaśniacza na folię

Zwróćcie szczególną uwagę na rozmiar łyżki do dozowania stosowanego przez was proszku rozjaśniającego. Łyżki mają różne rozmiary. Ilość produktu Olaplex do dodania zależy od ilości proszku rozjaśniającego, a nie od łącznej ilości mieszanki oksydanta i proszku.*

 1. Wymieszaj proszek rozjaśniający z oksydantem.
  **Olaplex może wydłużyć czas potrzebny do uzyskania efektu. Aby tego uniknąć, zwiększcie ilość oksydanta.
  Zastosujcie stężenie 6%, jeśli chcecie osiągnąć efekt 3%.
  9% dla efektu 6%.
  12% dla efektu 9%Mieszając oksydant z 15 gramami (½ uncji) proszku rozjaśniającego, dodajcie 3,75ml (1/8 uncji) produktu Olaplex.Mieszając oksydant z 30 gramami (1 uncją) proszku rozjaśniającego, dodajcie 7,5 ml (¼oz) Olaplex.
 2. Do odmierzenia właściwej ilości produktu Olaplex zastosujcie dołączony dozownik.
 3. Dodajcie Olaplex do rozmieszanego wcześniej rozjaśniacza i dokładnie wymieszajcie.Uwaga: Jeśli to konieczne, możecie dodać więcej proszku rozjaśniającego w celu uzyskania pożądanej konsystencji. Zalecamy zmieszanie nowej miski rozjaśniacza i Olaplex, jeżeli potrzebne będzie więcej niż 30 gramów (1oz) proszku rozjaśniającegoStosujcie takie same środki ostrożności, jak przy codziennej pracy z rozjaśniaczami.

Zastosujcie 3,75 ml (1/8 oz) Olaplex na 15 gramów (½ uncji) rozjaśniacza do balejażu.

Dodajcie odmierzoną ilość produktu Olaplex do rozmieszanego wcześniej rozjaśniacza i dokładnie wymieszajcie.

Ilość produktu Olaplex stosowanego w przypadku balejażu różni się od ilości oksydanta dodanego do rozjaśniacza. Jeżeli najwyższe wybierane przez was stężenie rozjaśniacza to 12% (40vol), pamiętajcie, że przy zastosowaniu Olaplex otrzymacie efekt jak przy wykorzystaniu 9% (30 vol). Ciepło generowane podczas stosowania załączonego dyfuzora może skrócić czas potrzebny do uzyskania efektu. Możecie dodać również 1,88 ml (1/16oz) produktu No. 1 dla szybszego i lepszego rozjaśnienia, jeżeli pracujecie pod presją czasu.

* Powszechnie wiadomo, że rozjaśniacz wytwarza ciepło w kontakcie z chlorem i innymi minerałami zawartymi w wodzie i na włosach. Jeżeli zaistnieje taka reakcja, nie będzie to spowodowane zastosowaniem Olaplex. To efekt reakcji rozjaśniacza z minerałami. W takim przypadku należy natychmiast wypłukać włosy.

Rozjaśniacz w kremie = na każde 45 ml (1,5 oz) rozjaśniacza w kremie stosuje się 7,5 ml (¼oz) No.1 Bond Multiplier. Jeżeli zastosujecie więcej niż 45 ml rozjaśniacza w kremie, nie dodawajcie więcej produktu No.1 Bond Multiplier, wykorzystajcie wyłącznie 7,5ml Olaplex.

W przypadku każdej ilości rozjaśniacza w kremie poniżej 45 ml (1,5 oz) stosujcie 3,75 ml (1/8 oz) Olaplex.

Czas działania rozjaśniacza: JEST ZRóŻNICOWANY. Nie możemy podać wam średniego ani przybliżonego czasu, ponieważ każda głowa i każde włosy są inne. Nie istnieje żadna norma, ale wiemy, że proces ten się wydłuża. Nie ma w tym jednak nic złego, bo zdrowe włosy są warte zachodu. Ciepło: Ciepło nie ma negatywnego wpływu na produkty Olaplex, ale przyspiesza reakcje chemiczne, dlatego należy zachować ostrożność i kontrolować sytuację co 3 do 5 minut, jak zwykle. Jeżeli włosy są w bardzo złym stanie, należy wstrzymać się z użyciem ciepła, dopóki nie zostanie zastosowany system pielęgnacji w celu przywrócenia włosom zdrowia i siły oraz ich odbudowy. Dodawanie oksydanta: Dodawajcie jedynie jedną pełną dozę oksydanta, mieszając rozjaśniacz. Nie dodawajcie oksydanta do bazy farby ani do mocnych rozjaśniaczy.

**Nie zwiększajcie ilości rozjaśniacza na delikatnych baby hair, ponieważ są one bardzo wrażliwe.
**Nie dodawajcie więcej oksydanta do rozjaśniania włosów przy skalpie.
**Nie dodawajcie więcej bazy farby, kremu koloryzującego ani tonera.

Produkt Olaplex można dodać do rozjaśniacza aplikowanego przy skalpie, ale nie zalecamy stosowania przy skórze głowy stężenia wyższego niż 6% (20 vol). Czas potrzebny do uzyskania efektu może się wydłużyć.

Olaplex znakomicie działa na dopinkach.

Co zrobić z klientem o bardzo zniszczonych, poddawanych już wielu zabiegom włosach, który chce je ufarbować? Sugerujemy przeprowadzenie w pierwszej kolejności Terapii Olaplex – Rozcieńczona formuła Olaplex, następnie Olaplex No.2 na włosy, kilka razy, jeśli to możliwe, kilka dni wcześniej. Jeżeli macie wątpliwości, przeprowadźcie test na jednym pasmie! (Recepturę opisano poniżej).

Nigdy nie dodawajcie więcej niż 3,75ml (1/8oz) Olaplex do bazy farby lub kremu koloryzującego. Nie trzeba zwiększać ilości oksydanta w stosunku do bazy farby czy kremu koloryzującego. Dodawajcie Olaplex jedynie do kremów koloryzujących, które nakłada się na co najmniej 10 minut. Można stosować Olaplex do każdego z zabiegów.

 • Możecie zastosować No.1 Bond Multiplier rozcieńczony wodą w formie terapii. Zmieszajcie 15% 15 ml (1/2oz) Olaplex No. 1 z 85 ml (3oz) wody z kranu lub butelkowanej w butelce z dozownikiem.
 • Zaaplikujcie mieszaninę na włosy od nasady aż po końce.
 • Przeczeszcie je grzebieniem.
 • Pozostawcie na 5 minut i wytrzyjcie do sucha ręcznikiem.
 • Nie spłukujcie.
 • Możecie nałożyć krem koloryzujący na odrosty lub na całe włosy.
 • Dobrze spłuczcie włosy, wysuszcie je ręcznikiem i przejdźcie do wykonywania dodatkowej terapii przy zastosowaniu Olaplex No. 2.

Jeżeli rozjaśniacie pasma włosów, a następnie tonujecie je, nie musicie zmywać rozjaśniacza szamponem. Możecie je opłukać, wytrzeć ręcznikiem, a następnie nałożyć toner z dodatkiem No.1 Bond Multiplier. Woda zatrzymuje proces działania rozjaśniacza. Jeżeli jednak mielibyście czuć się bardziej komfortowo, możecie umyć włosy szamponem i dopiero wtedy nałożyć toner.

70 zastosowań przy każdorazowym wykorzystaniu 15 ml (1/2oz) produktu. To drugi krok w ramach systemu Olaplex, zwykle wykonywany przy myjni fryzjerskiej. Kiedy proces koloryzacji zostanie zakończony, a włosy opłukane (lub umyte szamponem) i osuszone ręcznikiem, nakłada się na nie sporą ilość produktu. Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, można wcześniej dokładnie nasączyć włosy rozcieńczoną formułą Olaplex. Pozostawcie je na przynajmniej 5 minut, a następnie – bez spłukiwania – nałóżcie znaczną ilość produktu (średnio 15 ml lub ½oz) i przeczeszcie włosy grzebieniem. Pozostawicie go na włosach na co najmniej 10-20 minut. No.2 Bond Perfector stanowi również świetny balsam ułatwiający strzyżenie. Zawsze sugerujemy, aby go spłukać, umyć włosy szamponem i nałożyć na nie odżywkę, zanim klient opuści salon. Można pozostawić produkt na włosach na dłużej – klient może umyć włosy szamponem i nałożyć na nie odżywkę w domu. Niemniej zalecamy wykonanie tych czynności po przeprowadzeniu zabiegu, ponieważ No.2 Bond Perfector działa na wewnętrzną strukturę włosa. O tę zewnętrzną należy zadbać przy pomocy waszych ulubionych szamponów i odżywek. Po zastosowaniu No.2 można zastosować głęboko odżywiającą terapię.

Uwaga na marginesie: Mamy w swojej ofercie opakowanie o pojemności 2000ml. Wystarcza ono na 104 obfite zastosowania.

W odpowiedzi na chęć klientów do zabrania odrobiny Olaplex ze sobą do domu stworzyliśmy małą 100 ml (3,3 oz) buteleczkę Hair Perfector. Jest to produkt do opcjonalnego stosowania, który nie jest wymagany do uzyskania efektów działania Olaplex No. 1 i No. 2. Ze względu na fakt, że mostki dwusiarczkowe są stale niszczone podczas stylizacji termicznej i mechanicznej, a także farbowania, ondulacji czy prostowania, włosy tracą jednolitą strukturę, siłę, blask i miękkość po kilku tygodniach lub miesiącu, w zależności od tego, jak są traktowane. Produkt No. 3 Hair Perfector pozwala na utrzymanie siły, wytrzymałości, jednolitej struktury, miękkości i blasku aż do kolejnej wizyty klienta w salonie.

Klient nakłada znaczną ilość produktu na osuszone ręcznikiem włosy i pozostawia go na co najmniej 10 minut. Następnie spłukuje włosy, myje je szamponem i nakłada odżywkę. To NIE jest odżywka bez spłukiwania, w związku z czym nie należy pozostawiać produktu na włosach, tylko zmyć go przy użyciu szamponu. Im dłużej No. 3 pozostanie na włosach, tym lepsze przyniesie efekty. Zalecany czas wynosi 10 minut, ale dla jeszcze lepszych rezultatów można poczekać dłużej. Jeżeli to konieczne, można go stosować częściej niż raz w tygodniu.

System regeneracji wiązań Olaplex znakomicie działa z kuracjami keratynowymi. Jeżeli zastosujemy go w pierwszej kolejności, włosy będą jedwabiste, bardziej miękkie, błyszczące i mocniejsze. Włosy staną się również bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia. Ważne jest, aby przeprowadzić ten zabieg przed kuracją keratynową, ponieważ Olaplex penetruje włos od środka, wzmacniając go. Ze względu na fakt, że kuracja wygładza i zamyka łuski włosa, zalecamy zastosowania systemu regeneracji wiązań wcześniej. Zmieszajcie 15% Bond Multiplier No.1 i 85% wody w butelce z dozownikiem. Nakładajcie mieszaninę w umywalce, dokładnie nasączcie włosy. Pozostawcie je na 5 minut bez spłukiwania, następnie nałóżcie warstwę No.2 Bond Perfector i dokładnie przeczeszcie włosy grzebieniem. Pozostawcie je na kolejne 10-20 minut. Następnie umyjcie włosy przy zastosowaniu szamponu oczyszczającego i przeprowadźcie kurację keratynową jak zwykle. Pomoże to znacznie wzmocnić wewnętrzną strukturę włosów, zanim zajmiecie się ich zewnętrzną powłoką podczas terapii keratynowej. W rezultacie otrzymujemy mocniejsze, zdrowsze włosy, na których – dzięki systemowi regeneracji wiązań Olaplex – kuracja keratynowa daje jeszcze lepszy efekt.

 • W butelce z dozownikiem zmieszajcie 15ml (1/2oz) No.1 Bond Multiplier z 90ml (3oz) wody.
 • Zaaplikujcie mieszaninę na włosy od nasady aż po końce. Nasączcie nią włosy i przeczeszcie je grzebieniem.
 • Pozostawcie je na co najmniej 5 minut.
 • Nie spłukując produktu, zaaplikujcie sporą ilość No.2 Bond Perfector i jednokrotnie przeczeszcie włosy grzebieniem.
 • Pozostawcie je na co najmniej 10 minut.
 • Spłuczcie produkty, umyjcie włosy szamponem i nałóżcie odżywkę.
RODZAJ WŁOSÓW MIESZANINA OLAPLEX APLIKACJA I CZAS
 

Bardzo zniszczone
Zastosujcie No. 1 bez rozcieńczania
Nałóżcie neutralizator na każdy wałek, na 5 minut. Opłuczcie wałki i osuszcie ręcznikiem. Nałóżcie OLAPLEX na każdy wałek, na 5 minut. Po upływie pierwszych 5 minut ponownie zaaplikujcie OLAPLEX na każdy wałek, każdorazowo na dodatkowe 5 minut. Zdejmijcie wałki i dokładnie spłuczcie włosy.
 

Farbowane i z pasemkami (zróżnicowane)
Zmieszajcie 30 ml (1oz) OLAPLEX No. 1 z 90 ml (3oz) wody (zaleca się wodę destylowaną, ale nie jest to konieczne, jeżeli nie macie twardej wody)
Na każdy wałek nałóżcie neutralizator, po czym natychmiast zaaplikujcie OLAPLEX. Pozostawcie na 5 minut. Ponownie nałóżcie OLAPLEX, każdorazowo na dodatkowe 5 minut. Zdejmijcie wałki i dokładnie spłuczcie włosy.
 

Farbowane
Zmieszajcie 30 ml (1oz) OLAPLEX No. 1 z 90 ml (3oz) wody (zaleca się wodę destylowaną, ale nie jest to konieczne, jeżeli nie macie twardej wody)
Na każdy wałek nałóżcie neutralizator, po czym natychmiast zaaplikujcie OLAPLEX. Pozostawcie na 10 minut. Zdejmijcie wałki i dokładnie spłuczcie włosy.
 

Normalne/niefarbowane
Zmieszajcie 30 ml (1oz) OLAPLEX No. 1 z 90 ml (3oz) wody (zaleca się wodę destylowaną, ale nie jest to konieczne, jeżeli nie macie twardej wody)
Na każdy wałek nałóżcie neutralizator, po czym natychmiast zaaplikujcie OLAPLEX. Pozostawcie na 10 minut. Zdejmijcie wałki i dokładnie spłuczcie włosy.

FORMUŁA

 • W butelce z dozownikiem bez sprayu zmieszajcie 15ml (1/2oz) No.1 Bond Multiplier z 90ml (3oz) wody.
 • Nasączcie nawinięte na wałki włosy i pozostawcie na 7,5 minuty.
 • Jeżeli czas na to pozwoli, bez uprzedniego spłukiwania ponownie nasączcie włosy mieszaniną. Pozostawcie na kolejne 7,5 minuty, czyli łącznie na 15 minut.
 • Zdejmijcie wałki.
 • Umyjcie włosy szamponem i nałóżcie odżywkę.
 • Nie ma konieczności odczekania 48 godzin po przeprowadzeniu neutralizacji z Olaplex.
 • Spłuczcie neutralizator lub szampon neutralizujący z włosów.
 • Wysuszcie je ręcznikiem.
FORMUŁA
 • W butelce z dozownikiem zmieszajcie 15ml (½oz) No.1 Bond Multiplier z 90ml (3oz) wody.
 • Nasączcie włosy i pozostawcie na 7,5 minuty.
 • Spłuczcie produkty, umyjcie włosy szamponem i nałóżcie odżywkę.

Czy wiązania, które zostały odbudowane, w końcu się zerwą, co spowoduje łamanie się włosów? To pytanie pada dość często, a odpowiedź na nie brzmi: nie. Nawet jeżeli całkowicie przestaniesz je stosować, ochrona, którą zapewniły produkty Olaplex, będzie trwała.

Olaplex to jeden czynny składnik wynaleziony przez dr Erica Presslya, specjalizującego się w materiałoznawstwie, oraz dr Craiga Hawkera, specjalistę w dziedzinie chemii. To ich pierwszy wynalazek w przemyśle kosmetycznym, w związku z czym w imieniu zespołu ubiegamy się o przyznanie kilku patentów, które niedługo zostaną wydane. Jesteśmy podekscytowani na myśl o kolejnych projektach tej dwójki, które aktualnie znajdują się na etapie przedprodukcyjnym.

To znakomita, szybka i prosta kuracja, którą można zaoferować każdemu klientowi bez w względu na to, czy poddaje on swoje włosy zabiegom chemicznym czy też nie. Jest ona znakomitym sposobem na wzmocnienie struktury włosów, uczynienie ich miękkimi i łatwymi w układaniu. Również jeżeli pozostanie wam nadmiar produktu No. 2 Bond Perfector, możecie zaoferować znakomitą usługę. Zacznijcie pracę na osuszonych ręcznikiem włosach. Pozostając przy myjni zaaplikujcie sporą ilość No.2 Bond Perfector – 15 ml (1/2oz) lub więcej – i przeczeszcie włosy grzebieniem. Pozostawcie je na 5-10 min, po czym bez spłukiwania nałóżcie kolejną warstwę No. 2 Bond Perfector. Równo przeczeszcie włosy grzebieniem i pozostawcie je na kolejne 5-10 minut. Spłuczcie produkt, wymyjcie włosy szamponem, nałóżcie odżywkę i stylizujcie.

Zapytaj klienta, czy byłby zainteresowany „ulepszoną usługą koloryzacji”. Klient zapyta: „A co to jest?”. Odpowiecie wtedy: „Olaplex wzmocni pani/pana włosy, uczyni je zdrowszymi, a kolor będzie dłużej się utrzymywał. Dodam Bond Multiplier No.1 bezpośrednio do farby, a następnie nałożę na włosy No. 2 Bond Perfector przed umyciem ich szamponem. Po zabiegu dam pani/panu produkt No. 3 Hair Perfector, który stanowi element tej profesjonalnej usługi i którego będzie pani/pan używać raz w tygodniu. Pani/pana włosy będą znacznie zdrowsze. Usługa i butelka Hair Perfector kosztują jedynie…” – uzupełnijcie lukę.

Szkolenie z zakresu Olaplex obejmuje 90-minutowe nagrania edukacyjne zamieszczone pod adresem: www.olaplex.com. Niedługo będziemy organizować także webinaria. Najnowsze informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej. Oferujemy również aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android lub IOS, zawierającą ponad 30 nagrań edukacyjnych, dostępną w Apple App Store i Google Play.

Najpierw należy usunąć zamknięcie indukcyjne opakowania No.1 Bond Multipler Place, następnie włożyć rurkę do butelki i przykręcić zakrętkę z dozownikiem. Aby przepuścić produkt przez dozownik należy zdjąć zamknięcie z jego końcówki i delikatnie wycisnąć pożądaną ilość No.1 Bond Multipler.
Jeżeli cała zawartość opakowania nie zostanie wykorzystana, można pozostawić ją w dozowniku do następnego użycia. Nie należy kłaść No.1 Bond Multiplier na boku, ponieważ zawartość może wypłynąć.

Informacje i materiały marketingowe są dostępne pod adresem: www.olaplex.com Szczycimy się tym, że ograniczamy zużycie papieru i unikamy jego wykorzystania, kiedy to tylko możliwe. Innym sposobem jest zapytanie klienta, czy chciałby odświeżyć kolor i skorzystać przy tym z nowego produktu, który poprawi strukturę włosów. Najlepiej jest skierować klientów tam, gdzie już spoglądają – do ich telefonu! Niech odkryją Olaplex i obejrzą ponad 60 000 efektów jego zastosowania na Instagramie, #olaplex lub na Facebooku. Mamy też wiele filmów na youtubie. Nagrania prezentujące stosowanie produktów Olaplex wraz z tysiącami opinii są lepsze niż jakiekolwiek materiały marketingowe kartkowane na fotelu.

Jeżeli jesteś studentem/studentką i chciałbyś/chciałabyś zamówić Olaplex, to świetnie! Uwielbiamy wspierać osoby, które się uczą! Możesz wejść na stronę www.olaplex.com i złożyć zamówienie. Aby uzyskać informacje o licencji, wprowadź swój identyfikator studenta, a w polu zawierającym datę końcową – datę ukończenia kształcenia mm/rr. Poprosimy Cię również o przesłanie nam nazwy szkoły, stanu, w którym jest zlokalizowana, oraz daty jej ukończenia na adres: verify@olaplex.com.