Rozjaśniacz w foliach

Dodawanie preparatu nr 1 Bond Multiplier do rozjaśniacza w proszku w celu wykonania pasemek z zastosowaniem folii

Zwróć szczególną uwagę na rozmiar miarki służącej do odmierzania stosowanego przez ciebie rozjaśniacza w proszku. Rozmiary miarek różnią się w zależności od producenta. Ilość zastosowanego Olaplex zależy od ilości użytego rozjaśniacza w proszku, a nie od łącznej ilości aktywatora i rozjaśniacza.*

 1. Wymieszaj rozjaśniacz i aktywator.
  **Olaplex może wydłużyć czas oddziaływania. Aby tego uniknąć, należy zwiększyć poziom aktywatora.
  Zastosuj 20 vol. (6%), jeśli chcesz osiągnąć rezultaty charakterystyczne dla 10 vol. (3%)
  30 vol. (9%) dla rezultatów 20 vol. (6%)
  40 vol. (12%) dla rezultatów 30 vol. (9%)W przypadku ilości mniejszej niż 30 g rozjaśniacza w proszku dodaj 3,75 ml Olaplex nr 1.

  W przypadku 30-60 g rozjaśniacza w proszku dodaj 7,5 ml Olaplex nr 1.

 2. Skorzystaj z dołączonego dozownika w celu odmierzenia prawidłowej ilości potrzebnego Olaplex.
 3. Dodaj Olaplex do wstępnie wymieszanego rozjaśniacza i dokładnie wymieszaj.

Uwaga: Możesz dodać więcej rozjaśniacza w proszku bądź aktywatora w celu osiągnięcia pożądanej konsystencji. Zalecamy wymieszanie nowej miski rozjaśniacza i Olaplex, jeżeli potrzebne jest więcej niż 60 g rozjaśniacza w proszku.

Zastosuj te same środki ostrożności, które zazwyczaj stosujesz podczas pracy z rozjaśniaczami.

Czas oddziaływania rozjaśniacza: JEST RÓŻNY. Nie możemy podać ci średniej lub przybliżonej wartości, ponieważ każda głowa z włosami jest inna. Wszelkie problemy z czasem oddziaływania lub rozjaśnieniem można rozwiązać, zwiększając stężenie aktywatora i/lub zmniejszając ilość Olaplex. Ponieważ niektóre rozjaśniacze mogą rozjaśnić włosy o 9 lub więcej poziomów, a niektóre o 4, można dostosować ilość produktu w oparciu o osobiste preferencje.

Ciepło: Ciepło jest w porządku w przypadku Olaplex, ale przyspiesza ono reakcję chemiczną wszystkich preparatów, więc należy zachować ostrożność i sprawdzać co 3 do 5 minut zgodnie ze zwyczajem. Jeżeli włosy są mocno zniszczone, należy powstrzymać się od stosowania ciepła do momentu zastosowania systemu naprawczego w celu przywrócenia zdrowia, siły i integralności włosów.
Zwiększanie ilości aktywatora: Należy jedynie zwiększyć stężenie aktywatora o jedną pełną wartość podczas mieszania rozjaśniacza. Nie należy zwiększać mocy aktywatora w przypadku koloru podstawowego czy koloryzacji typu high-lift.

**Nie należy zwiększać stężenia aktywatora, gdy używamy rozjaśniacza w przypadku delikatnych włosów, ponieważ są one bardzo wrażliwe. 

**Nie należy zwiększać stężenia aktywatora, gdy używamy rozjaśniacza w przypadku lekko lub mocno zniszczonych włosów, ponieważ są one bardzo wrażliwe.

*Powszechnie wiadomo, że rozjaśniacz wchodzi w reakcję cieplną z chlorem i innymi mineralnymi osadami, znajdującymi się w wodzie i na włosach. Jeżeli pojawi się reakcja cieplna, nie będzie ona spowodowana Olaplex. Jej powodem będzie interakcja rozjaśniacza z minerałami. W przypadku pojawienia się takiej reakcji należy natychmiast spłukać włosy, ponieważ Olaplex nie będzie mógł zapobiec zniszczeniom, które mogą pojawić się w jej wyniku.