Radzenie sobie ze zniszczeniami

Co można polecić klientowi z bardzo zniszczonymi, poddanymi zbyt wielu zabiegom włosami, który chce pofarbować włosy lub życzy sobie innej usługi chemicznej? Sugerujemy zastosowanie 1-2 kuracji wyłącznie z zastosowaniem Olaplex na tydzień przez co najmniej 1-2 tygodnie przed próbą jakiejkolwiek koloryzacji czy zastosowania innego procesu chemicznego. Może to prowadzić do wykonania kolejnej usługi lub stanowić część bieżącego planu kuracji. Jeżeli integralność włosa pozostawia wiele do życzenia, należy wykonać próbę na jednym z pasemek przed zgodą na wykonanie koloryzacji czy innej usługi chemicznej.

Kuracja jedynie przy użyciu Olaplex:

  1. Wymieszaj 15ml preparatu nr 1 Bond Multiplier i 90 ml wody w butelce z aplikatorem bez spryskiwacza.
  2. Zaproś klienta do myjki i nanieś preparat od nasady po końcówki. Następnie należy wysycić preparatem włosy i pozostawić na 5 lub więcej minut.
  3. W następnej kolejności nałóż sporą ilość preparatu nr 2 Bond Perfector od nasady po końcówki i przeczesz dokładnie włosy.
  4. Pozostaw na włosach przez co najmniej 10-20 minut. Im dłużej preparat jest pozostawiony, tym jest skuteczniejszy.
  5. Następnie spłucz go, umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.

*Uwaga: należy upewnić się, że klienci zastosują również preparat ulepszający włosy nr 3 w domu dwa razy w tygodniu, jeśli ich włosy są bardzo zniszczone.

*Jeżeli na włosach klienta zgromadził się osad, na przykład w postaci oleju lub silikonu, wówczas należy najpierw umyć włosy szamponem i nałożyć preparat na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy.