Problemy z rozjaśnieniem

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z rozjaśnieniem czy czasem oddziaływania, można je rozwiązać, zmniejszając ilość Olaplex. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest fakt, że rozjaśniacze zapewniają różny poziom rozjaśnienia. Niektóre rozjaśniają o 9 lub więcej poziomów, a niektóre tylko o 5, co oznacza, że można dostosować ilość Olaplex do preparatu, jaki stosujesz.

Dodawanie Olaplex do rozjaśniacza jest niezwykle ważne i jeśli możliwe należy to uczynić zamiast stosowania kuracji po rozjaśnianiu. Poprzez dodanie Olaplex do rozjaśniacza możesz również zmniejszyć uszkodzenia podczas procesu. Zastosowanie nr 2 po procesie skutkuje odnalezieniem większej ilości pojedynczych wiązań siarkowodorowych i ponownie powiązanie ich poprzecznie. Jeżeli nie dodasz nr 1 do rozjaśniacza, wówczas wywoła on większe uszkodzenia, co oznacza, że kuracja będzie musiała naprawić jeszcze więcej uszkodzeń. Dodatkowo poprzez dodanie Olaplex do rozjaśniacza lub farby można zapobiec ogólnej negatywnej reakcji wytrawiania protein z włosów przez kwas cysteinowy, tworzący się podczas procesu rozjaśniania i koloryzacji.

Sam Olaplex nie zmieni odcienia włosów. Jeżeli twoim zdaniem rozjaśnienie nie jest wystarczające i nie można uzyskać nic ponad „pomarańczowawy” odcień, należy pozostawić preparat na dłużej lub zmniejszyć ilość Olaplex o połowę. System można stosować z każdym rozjaśniaczem dostępnym na rynku, a my dołożyliśmy wszelkich starań w celu osiągnięcia wspaniałych rezultatów. Jeżeli ilość 3,75 ml nie działa w przypadku 30-60 g podczas zastosowania na skórę/ balejażu, wówczas można ją zmniejszyć do 1,875 ml. (1,875ml) nr 1.

Podobnie jak w przypadku preparatów, dla których maksymalna stosowana moc wynosi 40 vol. (12%), masz kilka różnych opcji. Pierwszą z nich jest pozostawienie preparatu na włosach przez dodatkowy czas. Jeżeli pracujesz pod presją czasu, możesz zadziałać ciepłem, sprawdzając co 3 do 5 minut zgodnie ze zwyczajem. Inną opcją jest zmniejszenie ilości Olaplex do momentu, aż znajdziesz idealną ilość działającą najlepiej w oparciu o osobiste preferencje i określone stosowane produkty.