Nr 2 Bond Perfector

Nr 2 Bond Perfector jest multyplikatorem wiązań i nie stanowi zabiegu odżywiającego.

***Zastosowanie numeru 2 nie jest opcjonalne. Nr 2 jest absolutnie konieczny po wykonaniu każdej usługi z zastosowaniem Olaplex, ponieważ stanowi część systemu. Nr 1 ma na celu zmniejszenie uszkodzeń podczas procesu koloryzacji, rozjaśniania i prostowania, choć nie może ich w pełni zatrzymać. Gdyby tak się stało, nie byłoby widocznych rezultatów. Nr 2 nie jest aktywatorem, preparatem neutralizującym, zmykającym łuski czy odżywką. Nr 2 zawiera ten sam aktywny składnik co nr 1. Nr 2 odnajduje więcej pojedynczych wiązań siarkowodorowych i ponownie wiąże je poprzecznie, gdy nie przeszkadza mu w tym farba, rozjaśniacz czy preparaty do trwałego prostowania włosów.

Jest to drugi krok w ramach systemu Olaplex stosowany na myjce.

  1. Nałóż go po zakończeniu wszelkich wcześniejszych procesów i spłukaniu innych preparatów.
  2. Nałóż sporą ilość nr 2 i dokładnie przeczesz włosy.
  3. Następnie pozostaw na włosach przez co najmniej 10-20 minut. Pamiętaj, że im dłużej preparat pozostaje na włosach, tym jest skuteczniejszy.
  4. (W stosownych przypadkach: toner) Jeżeli specyfikacje podają, że nie należy myć włosów szamponem po użyciu tonera, zastosuj nr 2 przed tonerem. Jeżeli zgodnie z instrukcjami nie należy myć włosów szamponem, wówczas spłucz pasemka, nałóż nr 2 na co najmniej 10-20 minut, dokładnie umyj włosy szamponem raz lub DWA RAZY (problemy związane z brakiem działania tonerów najczęściej wynikają z niewystarczającego umycia włosów), a następnie nałóż toner, spłucz włosy i nałóż odżywkę. Jeżeli możesz umyć włosy szamponem po zastosowaniu tonera (w zależności od marki), wówczas spłuczesz pasemka, zastosujesz toner, pozostawisz go na włosach, spłuczesz i zastosujesz nr 2, po czym pozostawisz go na włosach przez co najmniej 10-20 minut, umyjesz włosy szamponem i nałożysz odżywkę zgodnie ze zwyczajowym trybem.

Dodatkowe zastosowania dla nr 2 Bond Perfector:

  • Podczas wykonywania podstawowej koloryzacji u klienta możesz swobodnie nakładać preparat na suche lub wilgotne włosy od środka po końcówki w ramach dodatkowego zabiegu. Jest to również wspaniały sposób na przygotowanie włosów na podwójny proces koloryzacji przed wykonaniem pasemek.
  • Można go zastosować jako lotion do strzyżeń.
  • Można go stosować zamiast farby typu clear czy odżywki w celu rozcieńczenia w przypadku farb bezoksydacyjnych.

Ile zabiegów można wykonać za pomocą jednego zestawu? Zawiera 70 dawek, licząc 15 ml na dawkę.