Balejaż

Nr 1 Bond Perfector

W przypadku ilości mniejszej niż 30 g rozjaśniacza w proszku dodaj 1,875 ml Olaplex nr 1.
W przypadku 30-60 g rozjaśniacza w proszku dodaj 3,75 ml Olaplex nr 1.

Dodaj odmierzoną ilość Olaplex do wstępnie wymieszanego rozjaśniacza i dokładnie wymieszaj.

Należy zwiększyć stężenie aktywatora o jeden poziom. Dla osiągnięcia wyniku 10 vol. (3%) należy zastosować 20 vol. (6%), dla wyniku 20 vol. (6%) należy zastosować 30 vol. (9%), a dla osiągnięcia wyniku 30 vol. (9%) należy zastosować 40 vol. (12%).

Ilość Olaplex zastosowana podczas balejażu różni się w zależności od stężenia aktywatora stosowanego wraz z rozjaśniaczem. Jeżeli największa stężenie rozjaśniacza, który stosujesz to 40 vol. (12%), pamiętaj, że wraz z Olaplex uzyskasz wynik 30 vol. (9%). Możesz zastosować ciepło wedle własnego uznania. Pamiętaj, że przyspieszy to oddziaływanie, w związku z tym należy na bieżąco właściwie oceniać stan włosów. Wszelkie problemy z rozjaśnieniem można rozwiązać, zmniejszając ilość Olaplex.

Czas oddziaływania rozjaśniacza: JEST RÓŻNY. Nie możemy podać ci średniej lub wartości przybliżonej, ponieważ każda głowa z włosami jest inna. Nie ma tu żadnych norm. Wszelkie kwestie związane z czasem oddziaływania można rozwiązać poprzez zwiększenie stężenia aktywatora lub zmniejszenie ilości Olaplex w miarę potrzeby.

Ciepło: Ciepło jest w porządku w przypadku Olaplex, ale przyspiesza ono reakcję chemiczną wszystkich preparatów, więc należy zachować ostrożność i sprawdzać co 3 do 5 minut zgodnie ze zwyczajem. Jeżeli włosy są mocno zniszczone, należy powstrzymać się od stosowania ciepła do momentu zastosowania kuracji w celu przywrócenia zdrowia, siły i integralności włosów. 

*Powszechnie wiadomo, że rozjaśniacz wchodzi w reakcję cieplną z chlorem i innymi mineralnymi osadami, znajdującymi się w wodzie i na włosach. Jeżeli pojawi się reakcja cieplna, nie będzie ona spowodowana Olaplex. Jej powodem będzie interakcja rozjaśniacza z minerałami. Należy natychmiast spłukać włosy w przypadku pojawienia się takiej reakcji i zastosować kurację dla twardej wody. Olaplex nie będzie w stanie zapobiec zniszczeniu włosów ze względu na pojawienie się tego rodzaju ekstremalnych reakcji cieplnych.